1.6 milyon

Chp denilen oluşumun idare ettiği belediyeler de gün geçmiyor ki yeni bir yolsuzluk hırsızlık ortaya çıkmasın,her gün yeni bir skandalla gündeme gelen parti şimdiler de ise bu kadarına pes dedirtecek bir konuyu takdirlerinize bırakıyoruz.. Ekrem İmamoğlu’nun İBB’sinde bir yolsuzluk daha! CHP’li İBB’nin kasasına girecek 20 milyon lirayı yandaşına akıttı – TakvimAK Parti’nin hayata geçirdiği projelerin açılışını yapmaktan başka hiçbir icraatı olmayan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, israfta çığır açtı.

18 ay gibi kısa bir süre içerisinde İBB’nin 30 iştirakinden yalnızca biri olan İstanbul Çevre Yönetimi ve Ticaret ve Sanayi A.Ş. (İSTAÇ) için yaklaşık 1 buçuk milyon liralık çay alımı gerçekleştirdi.

İBB’de yine yolsuzluk! Halkın parası CHP’li milletvekilleri, Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri ve eşleri için mi harcandı? – TakvimİBB’de soygun düzeni..“İsraf düzeni son bulacak” sloganıyla göreve gelen CHP’li İmamoğlu, İstanbul’un kaynaklarını savurmaya devam ediyor.

 

İmamoğlu’nun İSTAÇ A.Ş. için 18 ay gibi kısa bir süre için iki kez ihaleye çıkarak 1 milyon 425 bin TL çay alımı yapması, İBB bünyesindeki savurganlığı gözler önüne seriyor. Aylık ortalama 80 bin TL’lik çay alımını sadece bir iştirak için onaylayan İmamoğlu tüyü bitmemiş yetimin hakkını har vurup harman savuruyor. İBB’deki soygun düzenini Akit’e anlatan Ulushaber İmtiyaz Sahibi Cengiz Alçayır, israf hakkında şunları söyledi: “Ekrem İmamoğlu’nun ilçe belediye başkanlığından bugününe kadar bakıldığında aklınıza gelecek gelmeyecek ne kadar fırıldak varsa, onun yönetiminde görebilirsiniz. Hayali ihaleyi bile göze alan birinin, 1.5 yılda 1.5 milyon TL’lik çay alması gayet normal.

Bunlar, Ekrem İmamoğlu’nun yolsuzluklarının yalnızca görünen kısmı.” “Eski İBB yönetimine hangi iftirayı atıyorsa, onu 10’la çarpın İmamoğlu’nun ortaya çıktığı ortaya çıktı” diyen Alçayır, şöyle devam etti: “Sarayın bir yıllık suyu bir milyon deyip de sadece İSTAÇ’ta 1.5 milyonluk alımı çay yapan zihniyet, karşı tarafa iftira atıp tekrar kendi yapan zihniyettir. Bunlar neyi suçlu ise biliniyor ki bilgi kendileri yapıyor. İstanbul’u çayla, şekerle, çikolata ile patatesle soyuyorlar. Araç kiralamadan onu yerden götürüyorlar.

İstanbul’un bu soygunu görmesi, bilmesi gerekiyor. Nedeni kurduğu düzen, soygun düzeni. Bu çay alınıp içilmiş midir, hayali ihale skandalında olduğu gibi faturası kesilip mal alınmamış mıdır bu ancak Sayıştay müfettişlerinin raporları ve İçişleri mülkiye müfettişlerinin tespitiyle ortaya çıkacak bir şey. İmamoğlu, şovlarıyla, çayda çıra oyunuyla İstanbulluları kandırmaya ediyor. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir