10 bin

Türkiye’de binlerce istihdam edilmek üzere yurttaşlar bulunuyor. Çeşitli kurumlarda çalışmak isteyen kişiler, arayış içerisinde. Peki, Bekçi alım şartları Türkiye genelinde istihdam edilmek üzere çeşitli insanlar bulunuyor. Bazı kurumlar istihdam sağlıyorken, bazılarına da ihtiyaç bulunuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bekçi olarak istihdam edilme durumu bulunmakta. Binlerce aday Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin bekçi alım beklentisinin ne durumda olduğuna dair araştırma yapıyor.

İlan Tarihi Ne Zaman? Son olarak gelen bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin bekçi alımı yapacağını ifade etmişti. Bunun üzerine bekçi olmak isteyen binlere aday araştırmalarına hız kazandırdı.

Adaylar tarafından büyük bir heyecanla beklenen EGM bekçi alım tarihi henüz açıklanmadı. Bekçi alım tarihini büyük bir merakla araştıran onlarca kişi, EGM’den gelecek haberleri bekliyor. Bekçi alım tarihiyle ilgili olarak açıklama yapıldığı takdirde sizlere haber sayfamızın üzerinden doğrudan duyuracağız. Bekçi Genel Şartları Neler? Bekçi alım şartlarının neler olduğu birçok kişi tarafından merakla araştırılıyor. Bekçiler, belirli görevlere sahip oldukları için geniş bir şartı bulunuyor.

Şartı karşılamayanlar bekçi olamıyor. Genel olarak bekçi genel şartlarını şu şekilde listeleyebiliriz: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. 31 yaşından gün almamış olmak Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak. Genel olarak Bekçi alım şartlarını bu şekilde listeleyebiliriz. Şimdi bekçi adaylarının gözleri, EGM’den gelecek olan tarihte. Önümüzdeki süreçte tarihlerin netleşmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir