chpli vekil

Abdüllatif Şener’den Erdoağan’a zehir zemberek sözlerCHP Milletvekili Abdüllatif Şener, ortaya çıkardığı video ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AKP’ye sert ifadeler ile yüklendi.CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştığı video ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AKP’yi sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan’ın başında bulunduğu iktidarın bir zulüm düzeni kurduğunu ifade eden Şener, yayınladığı videoda AKP’yi şu ifadeleri kullandı:

“İktidara bakıyorum hangi İslami değere uyuyor? Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzlukları hatta geçmiş dönemlerle kıyaslanmayacak kadar büyük yolsuzluklar, soygunlar, vurgunlar bu iktidar döneminde yapılıyor. Yetim hakkı yemek Kur’an’a göre en büyük suçtur. Hatta Kur’an’da cehenneme gideceği kesin olan zümre yetim hakkı yiyenlerdir. Çok net bir ayet var. Zulüm de böyle, temel İslami açıdan en büyük günahtır. Bu memlekette adalet mi var? Yolsuzlukların ayyuka çıktığı bir iktidar zulmü var.

Kutsal din duygularını göstermek suretiyle şuanda kaybettikleri oyları toplama çalışıyorlar. Bu hem dine ihanettir, hem ülkeye ihanettir, hem de size oy verip sizi iktidara taşıyan halkın emanetine ihanettir. Parası olanlar servetlerine yeni servetler ilave ediyorlar. Düşük gelir grupları aldıkları paralarla eski alışverişlerini yapamıyorlar.

Fileler dolmuyor, pazar çantaları dolmuyor. Bunları düzeltin. Elektrik zamları, doğal gaz zamları… Bunun sonu ne olacak? Bunun sonu bu iktidarın gidişini gösteriyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir