durdurun

Hükümetin attığı bütün başarılı girişimlere muhalif olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu kez de yapımı tüm hızıyla süren 1915 Çanakkale Köprüsü’nü eleştirdi. Köprünün yapılasını israf olarak gören Karamollaoğlu, “Çanakkale Köprüsü’nün bulunduğu bölgeden en yoğun zamanda bile 14 bin araç geçtiği iddia ediliyor. Ama siz köprüye 45 bin araç garantisi veriyorsunuz. Emin olun bu haram. Bu Zafer Havaalanına benzer. Siz yokluğun içinde bu israfı nasıl izah edersiniz. bunu adına da hizmet dersiniz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin marka projelerinden biri olacak Tamamlandığında “dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü” unvanını alacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye’nin marka projelerinden biri olacak köprü ile Pekin’den Londra’ya kesintisiz ticaret yolu oluşturma hedefine doğrudan katkı sunulacak. 1915 Çanakkale Köprüsü sayesinde feribotla 30 dakikada geçilen ancak bekleme süresiyle bir saati bulan Çanakkale Boğazı’ndaki seyahat süresi 6 dakikaya kadar inecek.

Temel Karamollaoğlu’nun saniyeler içindeki İHA-SİHA çarkıBir televizyon kanalına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, “İHA ve SİHA’ların yapımıyla ilgili dışarıya muhtacız.” dedikten dakikalar sonra kendisine ulaştırılan bilgiler ışığında söylediklerinde düzeltme yaparak, “%98 yerli yapıyormuşuz.” dedi.1915 Çanakkale Köprüsü’nde önemli gelişme: İki kıtayı birleştirecek halat montajına başlandı

Çanakkale Boğazı’nda yapımı sürdürülen ve tamamlandığında 35 dakikalık yolu 6 dakikaya indirecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde en önemli bölüme geçildi. “Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü” unvanını alacak köprüde kuzey yönlü geçici çalışma halatı montajına başlandı. Çalışmanın tamamlanmasıyla Avrupa ve Asya kıtaları bir halatla birleştirilmiş olacak.

durdurun” için bir yorum

  • Haziran 9, 2021 tarihinde, saat 12:18 pm
    Permalink

    sayın karamolla oğlu sana 30 yıl madımak otel katili diyenlerle kol kola muhalefet yapıyorsun unma beraber olduğun bu ateist curuhlar senin katilin olacaklar olmazlarsa sende onlardansındır

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir