ev sahibi

Bu anlamda 30 Eylül 2021 tarihine kadar açık satışa sunulacaktır. TOKİ’nin amacı, vatandaşlar tarafından talep edilen ev ihtiyacını karşılamaktır. Peki, TOKİ’den nasıl ev alınır? TOKİ’den ev almanın şartları nelerdir? TOKİ’den kimler ev alabilir? TOKİ’den ev almak suretiyle gerekli belgeler nelerdir? DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN !

TOKİ aylık 668 TL taksit ile ön şartsız, kurasız onlarca ev satışı için haberler sayfamızda yer almaktadır. Türkiye’de ucuz ev satın alma deyince akıllara TOKİ gelmektedir. Peki, TOKİ’den ev nasıl alınır?

TOKİ’den ev almanın şartları nelerdir? TOKİ’den ev alabilmek amacıyla lüzumlu evraklar nelerdir? İşte, TOKİ’den ev alabilmek amacıyla lüzumlu olan bütün detaylar…TOKİ’DEN DAR GELİRLİLER EV NASIL ALIR? T.C. vatandaşı olması,Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),
Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 6.000 TL olarak uygulanmaktadır.),

Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması, gerekmektedir.Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;1. Kategori olan”Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin” ,2. Kategori olan”En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın”3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlar”ın4. Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının”başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

TOKİ başvuru için istenen belgeler neler?Başvuru sahipleri,Kimlik Fotokopisi,Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Hak Sahipliği Belgesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir