hepsi kalkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şid*dete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “25 Kasım Kadına Yönelik Şid*dete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün, en başta inancımızın, medeniyetimizin, değerlerimizin karşısında durduğu bu sorunun tamamen ortadan kalkmasına vesile olmasını diliyorum. Bir insan hakkı ihlali olan kadına yönelik şid*det ne yazık ki tüm dünyanın sorunudur.

Türkiye bu soruna karşı en kapsamlı ve etkili mevzuata sahip ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

‘İNŞALLAH TAMAMEN ORTADAN KALDIRACAĞIZ’ Erdoğan, değişen şartlar ve ihtiyaçlara bağlı tedbirlerin süreceğini belirterek, mesajına söyle devam etti: “Geçtiğimiz Temmuz ayında Kadına Yönelik Şid*detle Mücadele 4’üncü Ulusal Eylem Planı’nı açıklamış, 5 ana hedef, 28 strateji ve 227 faaliyet belirlemiştik. Değişen şartlara ve ortaya çıkan ihtiyaçlara bağlı olarak gereken her türlü yasal ve idari tedbiri almayı sürdüreceğiz.

Aziz milletim, unutmamalıyız ki kadına yönelik şid*detle mücadele aynı zamanda annemizin, eşimizin, kızımızın hakkını, hukukunu, onurunu korumanın da mücadelesidir. Bu sorunun ortadan kalkması tüm kesimlerin inancı, çabası ve mutabakatıyla mümkündür. Bugüne kadar kadınların her alandaki hak arama mücadelelerinde yanlarında olduk, bundan sonra da olacağız. Kadına karşı şid*deti insani ve ahlaki değerlerimizi güçlendirerek inşallah tamamen ortadan kaldıracağız. Kararlıyız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir