işler değişiyor

Türkiye 2023 yılında s’eçime gidiyor bu seçimde yapılacak ittifaklar hayati önem taşıyor geçen s’eçimde İlk turda Binali yıldırım çok küçük bir farkla kaybettiSaadet p’artisi ile ittifak yapılsaydı bugün İmamoğlunun adı bile unutulacaktı Kulislerde, Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ile Saadet P’artisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk arasında gerçekleşen önemli görüşmelerde anlaşma sağlandığı konuşuluyor.

VE ANLAŞMA SAĞLANDIĞI İDDİA EDİLDİ S’aadet Partisi Yik Başkanı Asiltürk ekibinden önemli isimler, AK P’arti listelerinden milletvekili adayı yapılacak Milli Görüş lideri Oğuzhan Asiltürk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmeler, uzun süredir kamuoyunun gündeminde Gazeteci Selda Güneysu’nın kulis haberine göre, SP’li kaynaklar, Erdoğan ile Asiltürk arasında gerçekleşen görüşmelerde,

“AK P’artinin de Milli Görüş içinden doğan bir p’arti olması sebebiyle iki p’artinin aslında yan yana gelmesi gerektiği yönünde görüş birliğinin sağlandığını” aktarıyor. Kaynaklar, şu tezi öne sürüyor:

Ak P’arti, SP’ye yönelik işaret f’işeğini İstanbul İl Başkanlığı’nda a’teşlediAk P’arti’nin olağan kurultayı öncesinde, Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’un İl Başkanlığı’nda önemli bir değişim yaşandı. SP’de uzun süre siyaset yapan Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul İl Başkanlığı’na getirildi. Bilindiği gibi Kabaktepe, AK Parti’nin 2001 yılındaki kuruluş sürecinde, ‘gelenekçi kanat’ olarak adlandırılan SP içinde kalmayı tercih etmiş ve partide ilerleyen yıllarda İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği ile genel idare kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunmuş, etkin bir isimdi.

AK P’arti, SP’ye yönelik işaret fişeğini İstanbul İl Başkanlığı’nda a’teşledi Asiltürk gibi bir isimle görüşmelerle perçinlendi. 2023 s’eçimlerine doğru gidilen süreç de Asiltürk kanadında yer alan, yine p’artimiz için önemli g’örevler üstlenmiş bazı kişilerin ‘Ak P’arti listelerinden adaylığına’ dek gidiyor.”Karamollaoğlu ekibi P’artide bölüme yaratır” diyorGenel Başkan Karamollaoğlu ekibi de “söz konusu durumdan p’arti içinde bölünme yaşanacağı gerekçesiyle rahatsız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir