karar çıkıyor

Yıllardır s’iyasi Partiler kanununu hiçe sayarak Chp doğrultusundan yönetilen ve Chp’nin yandaşlarına çok düşük f’aizle krediler veren Türkiye İş Bankasındaki Chp paylarınin hazineye devri konusu ile ilgili bir formül bulundu ve hazineye devredilecek CHP’nin İş Bankası’nda tespit edilen paylarınin Hazine’ye devrine dair mini planlamanin içeriği netleşti. Düzenleme 5 6 maddelik olacak. S’iyasi Partiler Kanununda partilere ticaret y’asağını düzenleyen 67. maddeye çok mühim bir mafsala yapılacak

CHP’DEN HİSSELER ALINIYOR Siyasi partiler sahip oldukları payları Hazine’ye devreder” hükmü eklenecek. Bankanın yönetimindeki 4 CHP’linin yerine bağımsız üyeler atanacak.

Düzenlemenin bayramdan sonra Meclis’e sunulması bekleniyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında uygulanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında, normalleşme ardından gündeme istikbal meşru planlamalere dair hazırlıklar ele alındı.

Bu kapsamda kısa vakit evvel çalışmalarına başlanan baro ve meslek odalarının seçim sistemine yönelik planlamaler ile CHP’nin İş Bankası paylarıne yönelik hazırlıklar hususları masadaydı. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nurettin Canikli, CHP paylarınin hukuki ve ekonomik boyutuna dair kurulda bir sunum yaptı. Edinilen bilgiye göre Cumhuriyet Halk Partisinin İş Bankası paylarınin hazineye aktarılması hedefiyle 5 ya da 6 maddelik bir planlama planlanıyor. Buna göre AK Parti, S’iyasi Partiler K’anununda farklılığa gidecek.

Kanunun partilere ticaret yasağını düzenleyen 67. maddesine S’iyasi partiler sahip oldukları payları Hazine’ye devreder” hükmünün eklenmesi düşünülüyor. ERDOĞAN TALİMATI VERDİ, BAYRAM SONRASI MECLİS’TE MYK’da konunun hassasiyetine ilgi çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, mevzuatın belli olduğunu hatırlatarak vakitcin çok geciktirilmemesi tarafında talimat verilen öğrenildi. Düzenlemenin Ramazan Bayramı ardından Meclis’e sunulması bekleniyor.

karar çıkıyor” için 3 yorum

 • Mayıs 29, 2021 tarihinde, saat 7:42 am
  Permalink

  coktan bahsediliyor ama birtürlü gercekleşmedi gec bile kalındı inşallah biran önce hazineye devrolur

  Yanıtla
 • Eylül 13, 2021 tarihinde, saat 8:16 am
  Permalink

  CHP ZATENgücünü bu bankadan alıyor haram olsun o is bankasındaki payları

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir