kararını verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün partilileriyle AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Binali Yıldırım, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve bazı ekonomi kurmayları yer aldı.

MÜDAHALE YÜKSELİŞİ’ Toplantı sonrası faizin düşürülmesiyle kurun yükseleceği aktarıldı. Kurdaki yükselişin beklenildiği gibi olacağı ve bu yükselişin ‘müdahele’ sebebiyle gerçekleşeceği açıklandı. Faizin düşürülmesinde kararlı olunduğu mesajı verildi.


EN FAZLA 4 AY İÇERİSİNDE ÇÖZÜLECEK Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan parti kurmayları yüksek kura ilişkin kararlara imza attı. Yüksek kurun en fazla 4 ay içerisinde çözüleceği ve ekonomide yeni formüllerin olumlu anlamda yansıyacağı açıklandı.

Ayrıca bu süreçte sabır ve sükunetin korunması gerektiği vurgulandı. Parti kurmayları tüm tuzaklar gibi döviz kurunda uygulanan tuzağında boşa çıkartılacağı ve ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyenlere izin verilmeyeceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir