ne yapıyorsun can

CHP’li muhalif yandaş Can Ataklı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener”in Rize’de gerçekleştirdiği provo*kasyon sonrası yaşanan olaylar sonrası Rizelilere ağır hakare*tler yağ*dırdı. SOKAĞA ÇIK*MA*YACAKSINIZ Can Ataklı “Bir sürü sersem sepelek adam sokakta” söyleminin ardından, “Sonu çok kö*tü olacak” diye dalga geçercesine “Sokağa çıkmay*acaksınız” diye Rize halkına tehd*itler savurdu. Tepki gösteren vatandaşların taklidini de yapan Ataklı, çirkin üs*lubunu sürdürmekle de kalmadı.

İkizdere’de Meral Akşener’e soru soran vatandaşı kiralık olarak kamuoyuna yansıttı. Can Ataklı, “Si*livri dolacak yer kalamayacak” diyerek vatandaşları tehditl*erini sonlandırdı.

Can Ataklı 1956 yılının Mayıs ayında babasının ilk görev yeri olan Diyarbakır’da ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası Hikmet Ahmet kimya mühendisidir, annesi de kimya mühendisi olan Kadriye Özkan’dır. Babası kadro olmadığı için lisede kimya öğretmenliği yaparken, Annesi ise Tekel Fabrikasında kimya mühendisi olarak çalışmıştır. Daha sonra anne ve babası Şeker Fabrikaları’nda çalışır; bu vesile ile sırasıyla Susurluk, Uşak, Erzincan gibi yerlerde geçer çocukluğu. Balıkesir Atatürk İlkokulu’ndan mezun olur. VİDEO :

Baba tarafından Kafkaslar’dan gelip bir kısmı Erzurum, bir kısmı da Balıkesir’e yerleşmiş bir aileye mensuptur. Can Ataklı’nın ailesi ise ailenin Balıkesir kanadını oluşturmaktadır. Cem (di1961) adında kardeşi vardır.

Can Ataklı, daha ortaokuldayken Milliyet gazetesinin düzenlediği bilgi yarışmasında Türkiye genelinde ilk ona girerek Balıkesir’i temsil eder. Daha sonra İstanbul Erkek Lisesi’nde yatılı okumaya başladı. Lise iki ve üçüncü sınıfı, ailesi Ankara’ya taşındığından Ankara Gazi Lisesi’nde bitirdi. 1974 yılının sonlarına doğru İstanbul’a giderek, İstanbul İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümünde okudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir