ssk ve bağkur

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca, SSK ve Bağ-Kur aylıklarına tatil düzenlemesi yapıldı.SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki aylık ödemeleri cumartesi gününe rastlaması halinde cuma günü, pazar gününe rastlaması halinde ise pazartesi günü ödenmekteydi. Resmi tatil olan 23 Nisan ve 19 Mayıs günlerine rastlayan ödemeler de yine bir sonraki gün ya da bir önceki gün ödenmekteydi.

TATİL GÜNLERİNE DENK GELSE DE ÖDENECEK

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 69. maddesinde yapılan değişiklik ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren hafta sonu ya da resmi tatil günlerine rastlayan aylık ödemelerinin aynı gün ödenmesi olanağı getirildi.

Böylece sigortalı ve hak sahiplerinin ödeme günü konusunda yaşadıkları mağduriyet giderildi.

ssk ve bağkur” için bir yorum

  • Ocak 15, 2022 tarihinde, saat 7:45 am
    Permalink

    Sayın Cumhurbaşkanım,
    Emekliliğimle ilgili Cimer aracılığı ile Sosyal Güvenlik bakanlığına müracaatta bulundum, bu güne kadar bir cevap alamadım.Ben 1.1.1956 doğumluyum.1977-1979 yılları arasında Köyişleri Kooperatifler Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürlüğünde Kontrölör olarak çalıştım.1979-1980 yılları arasında 4 ayı Mamak muhabere okulu,12 ayı Gaziantep 5. Zırhlı tugayı muhabere bölüğünde olmak üzere ast teğmen olarak görev yaptım.Emekli oluşumda bu günlerimin göz önüne alınmadığı kanatı doğdu bende.Müracatımda bu konunun araştırılıp,verilmeyen haklarımın verilmesi konusunu içeriyordu.Gereğini yapacağınız inancıyla başarılarınızın devamını,Allah yar yardımcınız olsun..En içten selam ve saygılarımla..Mehmet Koçak

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir