temelden

Gazeteci Adem Metan’ın Youtube kanalına konuk olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hangi ittifak içerisinde yer alacakları ile ilgili açıklamalarda bulundu.Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gazeteci Adem Metan’ın YouTube kanalına konuk oldu. Karamollaoğlu, Saadet Partisi olarak hangi ittifak içerisinde yer alacakları ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Metan’ın Türkiye’deki kutuplaşmayı nasıl görüyorsunuz sorusu üzere Karamollaoğlu: “Bir kutuplaşma var, kimseye fayda sağlamıyor hele de siyasette.

Siyasetteki bize ilgi nasıl artacak davetçi bir üsluba sahip olmazsak? bize karşı olan herkesi en ağır kelimelerle rencide etmeye kalkarsak niye bize gelsinler ki? Çoğunluk sizde olunca, bir partide. Onlar kutuplaştırmayı kendi taraftarlarını yanında tutmak için olmazsa olmaz gibi görüyor. Yani bugün AKP mesela. Uzun zamandır iktidarda. Evet eskiden bu kadar fazla taraftarı yoktu ilk seçimlerde %34 %35’ler civarında oy aldı ama öyle bir denk geldi ki anayasayı değiştirecek çoğunluğu kazandı mecliste %10 barajından dolayı.

İki parti baraj altı kaldı. Ondan sonra yalnız bir ara herkese açıldı, gelin Türkiye’yi beraber kalkındıralım diye ancak ne olursa olsun giderek ilk başlarda oyları yükseldiyse de yaptığı hatalar ve yanlışlardan dolayı da destek azalmaya başladı. Yaptığı hatalara sahip çıkmaya başladı birden. Siz hem kutuplaştırır hem yanlışınıza sahip çıkmaya başlarsanız artık siyasette sonunuzu yaklaştırıyorsunuz demektir. Artık AKP böyle bir çıkmazın içinde, ne yapacağını tam olarak bilemiyor.“

“SEÇİM İTTİFAKLARINI KONUŞMAK İÇİN ERKE

N”Metan’ın söylediklerinizden 2023 dahil olmak üzere Saadet Partisi, AKP ile bir ittifak içerisinde olmayacak demesi üzerine, Karamollaoğlu:

“Biz şunu şöyle söyledik ittifaklar seçim sath-ı mailine girmeden konuşulmamalı kanaatindeyiz. Çünkü her şey değişebilir, AKP de bütün politikalarını değiştirebilir, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da değiştirebilir… Bundan dolayı ben ısrarla ittifakların seçim sath-ı mailine girmeden konuşulmaması gerektiği kanaatindeyim. Konuşulursa ne oluyor? Kutuplaşma erken başlıyor. Sadece seçime yönelik değil, bu sefer insanlar birbirlerine hitap etmemeye başlıyorlar kendi doğru bildiklerini tekrar ediyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir