uğur bekliyor

Gazeteci Uğur Dündar, kedisinin kaybolduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Dündar, “Görenlerin yardımını rica ediyorum” dedi.Gazeteci Uğur Dündar, sosyal medya hesabından ‘Scottish Fold’ cinsi kedisinin kaybolduğunu paylaştı.Beyaz renkteki kedinin, iki gün önce İstanbul Kavacık’taki Dolaybağı yolunda kaybolduğunu paylaşan Dündar, “Üzüntümüz hastalığımın bile önüne geçti.Görenlerin yardımını rica ediyorum” diye yazdı.Gazeteci Dündar, geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmıştı.

Uğur Dündar, 28 Ağustos 1943 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.Vefa Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirdi.

Dündar 1970 senesinde TRT tarafından düzenlenen bir sınavı kazandıktan sonra yapımcı olarak çalışmaya başladı. Aynı sene Birleşik Krallık’da BBC tarafından verilen “Televizyonda Yapım-Yönetim” kursuna katıldı. Kurs sonrası Türkiye’ye döndü ve TRT’de ‘de yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak değişik televizyon programlarına imza attı. TRT’de yaklaşık 19 sene çalışan Dündar, 1986 senesinde Hürriyet yazarı oldu.

1992 senesinde Show Tv’de çalışmaya başladı. 1994 senesinde Hürriyet Aydın Doğan tarafından satın alınınca Show Tv’yi bırakıp Kanal D’ye geçti.Daha sonra Star Tv’de çalışmaya başladı ve burada Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu. Aynı kurumun gazetesinde de yazmaya başladı.2008 senesinde Uğur Dündar son olarak Star Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürdü ve ana haber bülteni sundu.

2010’da ise tekrar Hürriyet’e geçti. 2012 senesinde kısa bir süreliğine Milliyet’e geçti. Oradan sonra da Sözcü’de yazmaya başladı ve halen Sözcü yazarıdır.

Ayrıca İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde “Televizyon Programcılığı” derslerinde lisansüstü hocalık yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir