yeni maaşlar

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Başkan Erdoğan, “Muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yükseltme kararı aldık.Muhtar maaşı 4 bin 250 TL’ye çıkarıyoruz.” dedi.”Kur gibi enflasyonun üzerindeki köpüğü de kısa sürede alacağımıza inanıyorum” diyen Erdoğan, “Çalışan ve emeklilerimizde yaptığımız artışlar anlamlı hale gelecektir. Kim ki sabreder zafere ulaşır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde: “İlk toplantımızı ocak 2015’te yapmıştık. Mayıs 2019 tarihine kadar 50 ayrı toplantı gerçekleştirdik. İlk 50 toplantımızda 35 bine yakın yüz yüze bir araya gelme imkanı bulduk. Bugün de 1500 muhtarımızla birlikteyiz.

Bu hiçbir cumhurbaşkanın, hiçbir başbakanın, hiçbir siyasetçinin başaramadığı bir rekordur. Hem muhtarlarımızın hem de mahallelerimizi ve vatandaşlarımızın sıkıntısını çözüm yoluna koymuş olmamızdır. Giderek daha etkin şekilde kullanılan bir muhtarlık bilgi sistemi kurduk. İçişleri Bakanlığı bünyesinde muhtarlar daire başkanlığı ile sizlerin meselelerinin Ankara’da tek elden takip edilmesini sağladık. Muhtarlarımızın taleplerini takip etmek üzere Vali yardımcısı, genel sekreter yardımcısı muhatapları belirledik.

MUHTARLARA MAAŞ MÜJDESİ 19 Ekim tarihini Muhtarlar Günü olarak belirledik. Muhtarların özlük haklarında SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi, maaşlarının artırılması, silah ruhsatı harcı muafiyeti gibi pek çok iyileştirmeler yaptık. Sizlere bir de müjde vermek istiyorum. Bilindiği gibi hükümete geldiğimizde muhtar maaşları 97 liracık. Bu yılbaşı itibariyle 3 bin 392 lira seviyesine çıkarmıştık. Ayrıca 1726 tutarındaki SGK primlerini de karşılamaya başlamıştık. Silah ruhsatı harcının da 10 bin 359 lira olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Bununla birlikte muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yükseltme kararı aldık.Muhtar maaşı 4 bin 250 TL’ye çıkarıyoruz.

YENİ MUHTARLIK BİNALARI

Bir başka önemli çalışmamız da muhtarlık hizmet binalarıyla ilgilidir. Mahalli mimariye uygun şekilde inşa edeceğimiz muhtarlık binalarıyla ilgili proje çalışmalarını tamamladık, inşasına yakında başlıyoruz. Ankara’da muhtar konukevini de 19 Ekim’de hizmete açıyoruz.

 

yeni maaşlar” için bir yorum

  • Ocak 19, 2022 tarihinde, saat 3:49 pm
    Permalink

    öncelikle ssk emeklilerine asgari ücret verin derim ben emekli olunca asgari ücretin üstünde maaş alırken bugün Asgari ücretin çok altında kaldım maaşıma 700 tl zam yapmışsınız 3300 tl maaş alıyorum bu adaletmi yani Emeklileri ele güne muhtaç ediyorsunuz bu emekli ailesi size niye oy versinki gene kazık yemesi için mi??? Tüm emekliler isyan eder durumda Acilen bu ayıbınızı düzeltin Ayrıca 2000 yılından sonra emekliler için söz verilen intibak yasasını bir an önce çıkarı ancak emeklilerin gönlünü bu şekilde kazanırsınız yoksa seçimlerde bu hükümet çok oy kaybına uğrar

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir