yüksek fatura

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, aralık ayında elektrik faturalarının fazla geldiği hakkında çok sayıda şikayet alındığını ve konu hakkında inceleme başlatılacağını duyurdu. Yılmaz 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla geçerlilik kazanacak olan yeni tarifenin aralık ayında faturalara yansıtıldığına ilişkin şikayetlerin arttığını ve konunun araştırılacağını belirtti.

Farklı Tarife Uygulayan Ağır Bedel Öder Perakende şirketlerin ayın başı ve sonunda yaptıkları hesapları kullanıcıların faturalarına yansıtmaları gerektiğini belirten Yılmaz, ocak ayına ilişkin bir kullanımın aralık ayında yansıtılamayacağını, vatandaşların enerji tüketimini gerçekleştirdikleri ay için fatura ödemeleri gerektiğini ve farklı bir aya ait tarifeyi uygulayan şirketler varsa ağır bedellerle cezalandırılacaklarını kaydetti.

Herhangi Bir Hata Olursa Başvurabilirsiniz Yılmaz yaptığı açıklamada, “Yeni yılın ilk gününden itibaren aralık ayı faturalarında ocak ayı faturalarının da yansıtıldığına ve yeni tarifenin aralık ayında da uygulandığına yönelik çok sayıda şikayet alıyoruz. Elektrik dağıtım şirketlerinin çalışma modeli ve düzeni açıkça belirtilmiştir.

İlgili şirketlerin bu konuda yapacakları bir hata olursa, hatayı tespit eden vatandaşlar kurumumuza başvuruda bulunarak sorumluların tespit edilmesinde bize yardımcı olabilir.” ifadelerini kullandı.

Süreç titizlikle takip edilecek Vatandaşların ay sonunda gelen faturada aynı ay içerisindeki enerji tüketimlerinden sorumlu olduklarını, farklı bir aya ilişkin tüketimin yansıtılamayacağını belirten Yılmaz, “Vatandaşımızın içi rahat olsun. Bu konuda herhangi bir adaletsizlik olamaz. Ayrıca çalışanlar bu konuda yapacakları hatalarla ek gelir elde edemez. Fakat hesaplamalar yanlış yapılabilir. Bu konuda da tespit edeceğimiz yanlışlara karşı gerekli çalışmaları başlatarak sorumluları tespit edeceğiz. Süreç titizlikle takip edilecek.” ifadelerine yer verdi.

yüksek fatura” için bir yorum

 • Ocak 13, 2022 tarihinde, saat 11:00 am
  Permalink

  Bunu vatandaş nie farkedek kardeşim
  O kadar çalışan var oturup durcaklarına kontrolleri sağlasınlar .
  Haram zıkkım olsun bizim iş güçten bunlarla uğraşcak vaktimiz yok şikayetçi olsak borçlu cıkarız devlete

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir